بانک اطلاعات کابل ایران

8 نوع کابل پزشکی

کابل , کابل برق , مقالات

18 مرداد 1401 405 بازدید
بانک اطلاعات کابل ایران
کابل پزشکی

8 نوع کابل پزشکی

بخش مراقبت های بهداشتی به ابزارهای پزشکی مختلفی متکی است. چنین تجهیزاتی برای عملکرد عادی هر کدام به مجموعه کابل پزشکی متفاوت نیاز دارند.

انواع کابل پزشکی

1- کابل پزشکی یکبار مصرف

کابل های پزشکی یکبار مصرف بیشتر آنهایی هستند که مستقیماً با بیمار در تماس هستند. آنها برای یک روش واحد روی یک بیمار مناسب هستند. رفع آلودگی برای چنین کابل هایی امکان پذیر نیست. بنابراین استفاده مجدد از آنها سلامت بیمار را به خطر می اندازد.

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سایر عوامل محیطی عملکرد کابل های پزشکی یکبار مصرف را تغییر می دهد. مواد مورد استفاده در فرایند تولید برای استفاده های بعدی ایده آل نیستند.

2- کابل پزشکی منبع تغذیه

تجهیزات و دستگاه‌های موجود در هر مرکز بهداشتی برای کارکرد نیاز به برق دارند. بنابراین کابل  پزشکی منبع تغذیه برای هر گونه تنظیمات بهداشتی ضروری است.

با توجه به هدف، گزینه های مختلفی برای کاربران در دسترس است. قبل از خرید کابل های منبع تغذیه، بررسی سیم های مختلف برای تعیین بهترین آنها ضروری است. ممکن است کابل ها برای ماشین آلات مختلف در تعویض یا ارتقا مناسب باشند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کابل بیمارستانی پیشنهاد می‌شود.

انواع کابل پزشکی

3- کابل پزشکی کویل دار

کابل های سیم پیچی شبیه به کابل های معمولی هستند، اما شکل فنر مانند آنها، باعث تمایز آنها شده است.

این شکل به آنها اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز، منطقه بیشتری را پوشش دهند و در صورت عدم استفاده جمع شوند. چنین کابلی فضای کمتری را در ذخیره سازی اشغال می کند.

علاوه بر این، مانند سایر کابل ها مستعد گره خوردن نیستند. معمولاً آنها در تجهیزات پزشکی مختلف مانند آمبولانس ها و هلی‌کوپترها مفید استفاده می شوند.

4- کابل پزشکی نظارت بر بیمار

این نوع کابل پزشکی، کابل هایی هستند که سیگنال ها را از اندام های حیاتی بدن بیمار به دستگاه های مانیتورینگ منتقل می کنند. آمبولانس‌ها، هلی‌کوپترهای پزشکی، تئاترها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه هرگز فاقد کابل‌های نظارت بر بیمار هستند.

در حال حاضر، کابل های هیبریدی در حال تسخیر خطوط سنتی هستند و هیبریدی می تواند عملکردهای متعددی را در یک حرکت نظارت کند و تعداد سیم های بدن بیمار را کاهش دهد.

5- کابل پزشکی اولتراسونیک

این نوع کابل پزشکی آزمایش اولتراسونیک را ممکن می کند. دستگاه های اولتراسونیک به تعداد زیادی کابل برای انتقال سیگنال از بیمار به صفحه نمایش نیاز دارند.

بنابراین کابل های اولتراسونیک بخش مهمی از این راه اندازی هستند. رسانایی الکتریکی و انعطاف‌پذیری ازجمله ویژگی‌های مهمی است که هنگام خرید کابل‌های اولتراسونیک باید در نظر داشت.

6-کابل پزشکی تجهیزات آزمایشگاهی

آزمایشگاه بخش مهمی از سیستم مراقبت های بهداشتی است؛ زیرا نقشی حیاتی در تشخیص ایفا می کند.

تجهیزات مختلف برای کار کردن به کابل نیاز دارند و مجموعه‌های دیگری نیز در این بخش از تأسیسات برای کمک به عملکردهای مختلف دستگاه موجود است.

7-کابل پزشکی تصویربرداری و تشخیص پزشکی

تصویربرداری پزشکی به پزشکان اجازه می دهد تا تصاویر بصری از بدن داخلی برای معاینه بالینی ایجاد کنند.

ماشین‌های تصویربرداری متعددی وجود دارد و هر کدام برای عملکرد عادی به کابل‌هایی نیاز دارند.

8- کابل پزشکی تخت های بیمارستانی با قابلیت تنظیم الکترونیکی

تخت های بیمارستانی با قابلیت تنظیم الکترونیکی کار را برای پزشکان آسان تر می کند.

در چنین تخت هایی از کابل های مختلفی استفاده می شود که برای تسهیل عملکرد تخت ضروری است.

برای آگاهی بیشتر: معرفی کابل بیمارستانی (کابل ضد باکتری،کابل ضد میکروب و کابل ضد قارچ)

کابل بیمارستانی

ویژگی های ضروری کابل پزشکی با کیفیت

قبل از خرید هر مجموعه کابل پزشکی، باید عوامل خاصی را در نظر بگیرید. آنها عبارت است از:

دوام: استفاده از مجموعه کابل های پزشکی شبانه روزی است. بنابراین مواد و ساخت و ساز باید از سطح بالایی برخوردار باشند تا اطمینان حاصل شود که کابل ها عمر طولانی دارند.

قابلیت استفاده مجدد: کابل ها انواع مختلفی دارند، با ویژگی هایی که امکان استفاده چندگانه یا یکبار مصرف را فراهم می کند. سیم های قابل استفاده مجدد بهترین گزینه هستند؛ زیرا به کاهش هزینه کمک می کنند.

تطبیق پذیری: بهترین مجموعه کابل ها باید با شرایط متغیر سازگار شوند و کاربردهای متعددی داشته باشند. همچنین این عامل به کاهش قابل توجه هزینه کمک می کند و از ارزش پولی سود می برد.

قطعات با کیفیت: کابل ها دارای ویژگی ها و قطعات متمایزی هستند که هر کدام دارای اجزای منحصر به فردی هستند.

تمام عناصری که یک سازنده در برند خود قرار می دهد باید از کیفیت عالی برخوردار باشد تا با کیفیت برتر از حوادث مراکز مراقبت های بهداشتی جلوگیری کنند.

یکپارچگی سیگنال: سیگنال ها باید از یک نقطه به نقطه دیگر بروند تا عملکردهای عادی در کابل قابل دستیابی باشد. بنابراین یکپارچگی سیگنال عاملی است که ارزش اهمیت ویژه‌ای دارد.

مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی هر دقیقه در زمینه پزشکی اتفاق می افتد. ژاکت از هادی و عایق در برابر مواد شیمیایی محافظت می کند و مواد پوشش دهنده کابل باید در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد.

بنابراین با توجه به ویژگی‌های توضیح داده شده تولیدکنندگان کابل های پزشکی باید به هر مرحله تولید توجه داشته و استانداردهای با کیفیت بالا را تضمین کنند. علاوه بر این، آنها باید نیازهای هر مشتری را در نظر داشته باشند، به ویژه آنهایی که کابل پزشکی سفارشی با توجه به کارایی خود را می‌خواهند، آنچه آنها سفارش می دهند، باید همان چیزی باشد که دریافت می کنند.

بر همین اساس تولیدکنندگان کابل های پزشکی باید از تمام منابع موجود برای اطمینان از درجه یک و کارامد بودن محصولات استفاده کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کابل چیست؟ پیشنهاد می‌شود.

کابل برق

ویکی کابل، بانک جامع اطلاعات سیم و کابل

ویکی کابل، بانک جامع اطلاعات سیم و کابل ایران است که با توسعه صنعت عظیم سیم و کابل، می‌خواهد با بهترین نحو و امن‌ترین شرایط اطلاعاتی در این زمینه در اختیار تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، نمایندگان و بسیاری از شرکت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های فعالی که در این راستا فعالیت دارند، قرار دهد.
همچنین می توان بیان کرد که ویکی کابل، بانک جامع اطلاعات سیم و کابل ایران است که در اداره ثبت شرکت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های ایران و ثبت شرکت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های مادرید در سطح جهانی به ثبت رسیده بر آن است تا محیطی ساده، سالم و صمیمی را برای فعالین این صنعت به ارمغان آورد.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ویکی کابل در تماس باشید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *