بانک اطلاعات کابل ایران
بانک اطلاعات کابل ایران

راه های ارتباطی با ویکیکابل

( تماس با ما )بخش مراقبت های بهداشتی به ابزارهای پزشکی مختلفی متکی است. چنین تجهیزاتی برای عملکرد عادی هر کدام به مجموعه کابل پزشکی متفاوت نیاز دارند.

انواع کابل پزشکی ( تماس با ما )

1- کابل پزشکی یکبار مصرف ( تماس با ما )

کابل های پزشکی یکبار مصرف بیشتر آنهایی هستند که مستقیماً با بیمار در تماس هستند. آنها برای یک روش واحد روی یک بیمار مناسب هستند. رفع آلودگی برای چنین کابل هایی امکان پذیر نیست. بنابراین استفاده مجدد از آنها سلامت بیمار را به خطر می اندازد. ( تماس با ما )

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سایر عوامل محیطی عملکرد کابل های پزشکی یکبار مصرف را تغییر می دهد. مواد مورد استفاده در فرایند تولید برای استفاده های بعدی ایده آل نیستند.

2- کابل پزشکی منبع تغذیه

تجهیزات و دستگاه‌های موجود در هر مرکز بهداشتی برای کارکرد نیاز به برق دارند. بنابراین کابل  پزشکی منبع تغذیه برای هر گونه تنظیمات بهداشتی ضروری است. ( تماس با ما )

با توجه به هدف، گزینه های مختلفی برای کاربران در دسترس است. قبل از خرید کابل های منبع تغذیه، بررسی سیم های مختلف برای تعیین بهترین آنها ضروری است. ممکن است کابل ها برای ماشین آلات مختلف در تعویض یا ارتقا مناسب باشند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کابل بیمارستانی پیشنهاد می‌شود.

انواع کابل پزشکی

3- کابل پزشکی کویل دار ( تماس با ما )

کابل های سیم پیچی شبیه به کابل های معمولی هستند، اما شکل فنر مانند آنها، باعث تمایز آنها شده است.

این شکل به آنها اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز، منطقه بیشتری را پوشش دهند و در صورت عدم استفاده جمع شوند. چنین کابلی فضای کمتری را در ذخیره سازی اشغال می کند. ( تماس با ما )

علاوه بر این، مانند سایر کابل ها مستعد گره خوردن نیستند. معمولاً آنها در تجهیزات پزشکی مختلف مانند آمبولانس ها و هلی‌کوپترها مفید استفاده می شوند. ( تماس با ما )

4- کابل پزشکی نظارت بر بیمار

این نوع کابل پزشکی، کابل هایی هستند که سیگنال ها را از اندام های حیاتی بدن بیمار به دستگاه های مانیتورینگ منتقل می کنند. آمبولانس‌ها، هلی‌کوپترهای پزشکی، تئاترها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه هرگز فاقد کابل‌های نظارت بر بیمار هستند. ( تماس با ما )

در حال حاضر، کابل های هیبریدی در حال تسخیر خطوط سنتی هستند و هیبریدی می تواند عملکردهای متعددی را در یک حرکت نظارت کند و تعداد سیم های بدن بیمار را کاهش دهد. ( تماس با ما )

5- کابل پزشکی اولتراسونیک

این نوع کابل پزشکی آزمایش اولتراسونیک را ممکن می کند. دستگاه های اولتراسونیک به تعداد زیادی کابل برای انتقال سیگنال از بیمار به صفحه نمایش نیاز دارند.

بنابراین کابل های اولتراسونیک بخش مهمی از این راه اندازی هستند. رسانایی الکتریکی و انعطاف‌پذیری ازجمله ویژگی‌های مهمی است که هنگام خرید کابل‌های اولتراسونیک باید در نظر داشت.

6-کابل پزشکی تجهیزات آزمایشگاهی

آزمایشگاه بخش مهمی از سیستم مراقبت های بهداشتی است؛ زیرا نقشی حیاتی در تشخیص ایفا می کند. ( تماس با ما )

تجهیزات مختلف برای کار کردن به کابل نیاز دارند و مجموعه‌های دیگری نیز در این بخش از تأسیسات برای کمک به عملکردهای مختلف دستگاه موجود است.

7-کابل پزشکی تصویربرداری و تشخیص پزشکی

تصویربرداری پزشکی به پزشکان اجازه می دهد تا تصاویر بصری از بدن داخلی برای معاینه بالینی ایجاد کنند.

ماشین‌های تصویربرداری متعددی وجود دارد و هر کدام برای عملکرد عادی به کابل‌هایی نیاز دارند.

8- کابل پزشکی تخت های بیمارستانی با قابلیت تنظیم الکترونیکی ( تماس با ما )

تخت های بیمارستانی با قابلیت تنظیم الکترونیکی کار را برای پزشکان آسان تر می کند.

در چنین تخت هایی از کابل های مختلفی استفاده می شود که برای تسهیل عملکرد تخت ضروری است.

برای آگاهی بیشتر: معرفی کابل بیمارستانی (کابل ضد باکتری،کابل ضد میکروب و کابل ضد قارچ)

ویکی کابل، بانک جامع اطلاعات سیم و کابل

ویکی کابل، بانک جامع اطلاعات سیم و کابل ایران است که با توسعه صنعت عظیم سیم و کابل، می‌خواهد با بهترین نحو و امن‌ترین شرایط اطلاعاتی در این زمینه در اختیار تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، نمایندگان و بسیاری از شرکت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های فعالی که در این راستا فعالیت دارند، قرار دهد.
همچنین می توان بیان کرد که ویکی کابل، بانک جامع اطلاعات سیم و کابل ایران است که در اداره ثبت شرکت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های ایران و ثبت شرکت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های مادرید در سطح جهانی به ثبت رسیده بر آن است تا محیطی ساده، سالم و صمیمی را برای فعالین این صنعت به ارمغان آورد. ( تماس با ما )
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ویکی کابل در تماس باشید.
کابل برق